Wietnam, Saigon, 2 dni / 1 noc


Wietnam nocą

Wietnam nocą

Przykładowy program zwiedzania Saigonu i okolic (o inne miejsca proszę pytać mailowo, przygotuje ofertę).

Dzień 1 – Sajgon

Proponuje wam pełną niespodzianek wycieczkę po barwnym i ruchliwym Saigonie, czyli największym wietnamskim mieście, którego obecna nazwa brzmi Ho Chi Minh City. Miasto słynie ze tętniących życiem ulic, gwaru, wszędobylskich skuterów i nieustających odgłosów klaksonów, a także z wprawiającego w lekkie osłupienie ruchu ulicznego. Ale Sajgon to także miasto o ciekawej i bogatej historii i kulturze, o czym świadczy zabytkowa architektura, liczne muzea, świątynie i kolorowe targi.

Podczas jednego dnia pokażemy Wam kolonialne centrum miasta i zabierzemy na tłoczny, wietnamski targ, będziecie mieli okazję spróbować przepysznego, lokalnego jedzenia i zrobić zakupy, ale przede wszystkim poznacie historię miasta i poczujecie jego specyficzny klimat oraz temperament. Wszystko to podczas kilkugodzinnej wyprawy na rikszach.

Następnie po krótkim odpoczynku ruszymy w kilkugodzinną wycieczkę na na tylnym siedzeniu motoru, podczas której poznasz prawdziwego ducha tego zakątku Wietnamu. Nasi kierowcy pokażą Ci prawdziwy Sajgon. Magiczne wąskie uliczki, przepiękna panorama, przysmaki kuchni sajgońskiej oraz wiele innych atrakcji – to wszystko zawiera nasza autorska trasa, która w całości ma ponad 20 kilometrów! Wrócimy do hotelu około 22 lub… zobaczymy jak nocą tętni Sajgon.

Wietnam

Wietnam

Dzień 2 Delta Mekongu

Dziś udacie się na wyprawę do wietnamskiej Stolicy Kokosów – prowincji Ben Tre, gdzie zatopimy się w okolicznej zieleni, porastającej liczne rzeki i kanały.

Podróż do Delty Mekongu rozpoczniecie o 9:00 z Sajgonu. Po około dwóch godzinach dojedziecie do prowincji Ben Tre – jednej z najpiękniejszych w tym rejonie. Tutaj też spotkacie naszego lokalnego przewodnika. Otaczający Was tu krajobraz znacznie różnić się będzie od pozostałych miejsc w Wietnamie.

Pierwszym etapem wycieczki po Delcie Mekongu jest rejs po kanałach i rzekach z nisko kłaniającymi się palmami. Wycieczka obejmuje również wizytę w tradycyjnej cegielni, manufakturze cukierków kokosowych i maty z trawy ryżowej oraz poczęstunek z owoców tropikalnych. To prawdziwe spotkanie z żywą tradycją Delty Mekongu!

Następnie czas na lunch w restauracji serwującej tradycjne specjały kuchni Delty Mekongu, do której dostaniemy się miejscową rikszą motorową. Do spróbowania będzie słynna ryba „Słoniowe Ucho”, kwiaty bananowca oraz wiele innych specjałów. A po sycącym posiłku, dla odważnych – degustacja duriana.

Powrót do Sajgonu około godziny 17:00 i czas wolny.

Wietnamki

Wietnamki

Cena programu zależy od ilości uczestników, po wysłaniu zapytania przygotuje dokładną kalkulacje.

>>> Kontakt  <<<