Tajlandia (zabytki Bangkoku)


Program wycieczki dziennej w Bangkoku:

Swiatynia Zlotego Buddy, Wat Traimit, Bangkok, Tajlandia

Swiatynia Zlotego Buddy, Wat Traimit, Bangkok, Tajlandia

Wat Traimit Świątynia Złotego Buddy

9.30 – Spotkanie w Wat Traimit, czyli Świątyni Złotego Buddy. W tym miejscu znajduje się największy na świecie posąg Buddy. Jest wykonany ze złota, waży około 5 ton i sięga 3 metry wysokości. Wycieczki są organizowane indywidualnie, przewodnik odbiera grupe z hotelu.

Chinatown Bangkok

Spacer przez Chinatown do stacji tramwaju wodnego nad rzeką Chao Praya. Jest to miejsce
gdzie w ciągu dnia kwitnie handel, a wieczorami zmienia się w klimatyczne uliczki
wypełnione najlepszymi restauracjami. Chinatown mieści się w jednym z najstarszych obszarów w Bangkoku.

Przejazd do Wat Arun

Komunikacja wodna to najwygodniejsza forma transportu publicznego w
Bangkoku. Przejazd tramwajem wodnym pozwala zaoszczędzić dużo czasu, ominąć korki, a także zapewnia ciekawe doświadczenia i niezapomniane widoki. Dzięki dużej rozbudowie sieci komunikacji wodnej mieszkańcy i turyści mogą przemieścić się w dowolne miejsce w jak najkrótszym czasie.

Zwiedzanie Świątyni Wat Arun

Jednym z najstarszych zabytków w Bangkoku jest świątynia Wat Arun, nazywana inaczej Świątynią Świtu. Nazwa wywodzi się od hinduskiego bóstwa świtu – Aruna.
Budowla jest starannie zdobiona ręcznie wykonanymi płytkami ceramicznymi. Niewątpliwie jest to jeden ze znaków rozpoznawczych stolicy Tajlandii.

Palac Krolewski, Bangkok, Tajlandia

Palac Krolewski, Bangkok, Tajlandia

Zwiedzanie kompleksu Palacu Krolewskiego

Grand Palace to główna atrakcja turystyczna Bangkoku. Znajduje się tu wiele świątyń i budynków królewskich. Kompleks został wybudowany w XVIII wieku przez króla Ramę I – pierwszego monarchy z dynastii Chakri. Grand Palace zajmuje 218 tys. m² i jest otoczony białym murem o długości około 1900 m.

Świątynia Szmaragdowego Buddy

Świątynia Szmaragdowego Buddy to najważniejsze miejsce dla wyznawców Buddyzmu. Budowla jest otoczona podwójnym murem i w odróżnieniu do innych świątyń – tej nie zamieszkują mnisi. Szmaragdowy posąg Buddy zasiada na tronie, zdobionym starannie wykonanymi freskami i złoceniami. Szaty Buddy są zmieniane adekwatnie do pory roku. Jedyną osobą, która może podejść do posągu i zmienić szatę jest Król.

Obiad

Na trasie wycieczki zaplanowaliśmy pyszny lunch składający się z lokalnych przysmaków. Kuchnia Tajska nieustannie zaskakuje różnorodnością, bogactwem smaków i nietypowymi połączeniami. Nawet najbardziej wybredny smakosz znajdzie dla siebie coś nowego, smacznego i wyszukanego.

Swiatynia Wat Pho, Bangkok, Tajlandia

Swiatynia Wat Pho, Bangkok, Tajlandia

Wat Pho Świątynia Leżącego Buddy

Najstarszą Świątynią w Bangkoku jest Wat Pho. czyli Świątynia Leżącego Buddy. Złocony posąg jest wysoki na 15 metrów i długi na 46 metrów. To tutaj otwarto pierwszy uniwersytet w Tajlandii, gdzie uczono medycyny, literatury, astrologii czy masażu. Na Ścianach budynku umieszczono tabliczki z tekstami dotyczącymi medycyny naturalnej. Obecnie Wat Pho jest znana jako szkoła tajskiego masażu.

Przejazd Tuk-tukami do Golden Mount

Tuk – tuk to inaczej autoriksza. Jest to trójkołowy pojazd służący w Bangkoku jako taksówka. Jego nazwa pochodzi od charakterystycznego dźwięku silnika. Tuk-tuki potrafią rozwinąć prędkość do 100 km/h, jednak przy takim natężeniu ruchu jak w Bangkoku jest to niemożliwe. Jednak ich małe gabaryty pozwalają ominąć korki i dotrzeć do celu szybciej.

Wejście na Zlota Gore (Wat Saket)

Golden Mount to wzgórze, na którym mieści się Świątynia Wat Saket. Jest to miejsce, gdzie są przechowywane relikwie Buddy. Złocona budowla jest położona na 79 metrowym kopcu i prowadzi do niej 318 schodów. Ze szczytu, można podziwiać piękną panoramę Bangkoku.

Zwiedzanie domu Jima Thompsona

Jim Thompson był Amerykańskim architektem zakochanym w Tajlandii. Z zamiłowaniem zajmował się pozyskiwaniem jedwabiu i produkcją jedwabnych tkanin. Do dziś na terenie jego posiadłości hoduje się kilka gatunków jedwabników. Jego pasją było zbieranie pamiątek i dzieł sztuki związanych z Tajlandią. Jim Thompson zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach w Malezyjskiej dżungli w 1967r. Zakończenie dnia planujemy na godzinę 17.30.

Osoby, które pozostają na 3 dniowej wycieczce po Bangkoku i okolicach, udają się do hotelu w Chinatown i po zameldowaniu mogą do woli korzystać z okolicznych atrakcji.

Nasz przewodnik chętnie poinformuje wszystkich uczestników wycieczki o możliwościach spędzenia wieczoru w Bangkoku.

Cena wycieczki:
3500 THB – osoby dorosłe
3000 THB – dzieci do 10 lat
Cena jednodniowego programu obejmuje:
● Program wraz z opisanymi atrakcjami
● Bilety wstępu
● Woda, Coca Cola, lunch
● Opieka przewodnika z licencją
Co ze sobą zabrać?
● Ubiór do świątyń *
● Wygodne, lekkie obuwie
● Środki do ochrony przed słońcem: Krem, parasol, kapelusz, czapka
● Lokalną walutę – Bat. Na pamiątki, drobne wydatki, napiwki, posiłki
● Aparat fotograficzny lub kamerę
● Paszport oraz polisę ubezpieczeniową
● Zapasowe ubranie – na wypadek spocenia lub zmoknięcia.
* Ubranie do Świątyń
Do każdej świątyni obowiązuje odpowiedni strój – Najważniejszy jest mały dekolt oraz zakrycie ud i ramion. Kobiety powinny mieć również zakryte kolana.
W przypadku Grand Palace, strój Pań i Panów powinien zakrywać kolana, a rękawy powinny sięgać co najmniej do łokci. Sama chusta nie spełnia tych warunków, dlatego prosimy o przygotowanie. Niewłaściwie ubrane osoby mogą zostać nie wpuszczone do budynków. Na miejscu jest możliwość wypożyczenia czystego stroju za niewielką opłatą. Ze względu na wysokie temperatury, prosimy pamiętać o parasolach lub nakryciach głowy.

Kontakt