Kambodża, Siem Reap, 2 dni / 1 noc (wyjazd z Bangkoku)


Królestwo Kambodży to niewielki jak na Azjatyckie standardy kraj, znajdujący się w Azji południowo-wschodniej, nad zatoka tajlandzką. Kraj o bardzo smutnej i bogatej historii który oferuje turystom starożytne świątynie imperium Khmerów, oraz pola śmierci i obozy koncentracyjne – pozostałość po bardzo krwawej rewolucji komunistycznej Pol Pota w latach 70tych.
Słynny Angkor Wat znajduje się przy mieście Siem Reap, które oczarowuje nie tylko okolicznymi ruinami starożytnego imperium Khmerów, ale również uśmiechniętymi ludźmi i zawsze przyjemną pogodą.
Kambodza, Tha Prom

Kambodza, Tha Prom

Program dwu dniowej wycieczki:

Granica Tajsko-Kmerska w Poipet

Można by wręcz rzec, iż jest to atrakcja sama w sobie. Gwar ludzi ciągnie wózki z przeróżnymi towarami, w powietrzu unosi się charakterystyczny dla Kambodży pył i właściwie nikt nie chroni wejścia do Królestwa, tak, ze zasadniczo można by się tam nielegalnie wcisnąć. Znalezienie właściwego okienka z wizą i nie danie się oszukać na ceny to następny krok który czeka przechodzących przez granice.

Pols Śmierci (Killing Fields)

Podczas wycieczek w Kambodży, dowiemy się nie tylko historii jednej z największych zbrodni przeciwko ludzkości, ale i odwiedzimy Pola Śmierci – smutne miejsce, w którym do dziś można zaobserwować gory kości ofiar skrajnego reżimu komunistycznego.

Tha Prom

Tha Prom to kompleks świątyń który stal się znany po tym jak nakręcono w nim takie filmowe hity jak Indiana Jones i Tomb Rider. Według mnie, zdecydowanie najciekawszy kompleks w okolicach Siam Reap. Jest nietypowo ze względu na to, że został „połknięty” przez dżunglę. Niestety to własnie ta dżungla przyczynia się do zniszczenia kompleksu. Korzenie drzew które sprawiają, ze miejsce to jest tak unikatowe, zapuszczają korzenie pomiędzy kamieniami i dosłownie rozszarpują konstrukcje na części.

Angkor Wat – duma Kambodży

Angkor Wat to serce imperium Khmerów, największa świątynia na świecie i jedna najwspanialszych budowli jakie stworzyły ludzie ręce w historii. Najlepszy moment na pobyt w tym miejscu, to wschód i zachód słońca.

Wieże Bayon

Uśmiechające się twarze Bayon, których jest aż 216, to pozostałości po królu Jayavarmana VII. Niezwykła architektura i niepowtarzalny klimat tego miejsca od lat przyciąga i czaruje odwiedzających.
Kambodża

Kambodża

Nocne zwiedzanie miasta Siem Reap

Siem Reap, choć nie jest dużym miastem, posiada relatywnie bujne życie nocne które skupia się wokół Pub Street. Podczas wycieczki odwiedzimy nocne markety i bary, gdzie będzie okazja spróbować smażonego węża lub pająka. Nierozłączną częścią życia nocnego są oczywiście kluby nocne pełne atrakcyjnych Khmerek.

Tarasy Słoni (Terrace Of The Elephants)

Tarasy Słoni to miejsce w którym Khmerscy królowie organizowali wszelkiego rodzaju przemówienia, imprezy i widowiska.

Tarasy Króla Leper

Jest to jedno z tajemniczy miejsc Angoru. Taras, na którym znajduje się wiele pięknych rzeźb, który nie wiadomo do końca do czego został stworzony.

Jezioro Tonle Sap

Odwidzimy dryfującą wioskę na słodkowodnym jeziorze Tonle Sap, gdzie będziemy mogli zobaczyć życie na wodzie; dryfujące szkoły, sklepy, kościół i dzieci pływające w beczkach.
Z Tajlandii, do Kambodży można dostać się samolotem lub prywatnym samochodem.
Organizuje prywatne wycieczki w Kambodży, z przejazdem z Tajlandii, lub rozpoczynające się już w Kambodży. Wycieczka zawiera:
– Hotel w Kambodży
– Dwie całodniowe wycieczki
– Jedno śniadanie, dwa obiady oraz jedną kolację
– transfer z i do Tajlandii
– Wszystkie bilety do zwiedzanych obiektów
– Polskiego oraz lokalnego przewodnika (cena bez polskiego przewodnika jest mniejsza)

 

Kontakt