Kambodża 5 dni / 4 noce


Kambodża 5 dni / 4 noce

Wiezienie S21, Phnom penh, Kambodza

Więzienie S21, Phnom Penh, Kambodża

DZIEŃ 01 PRZYJAZD – PENH PHNOM (bez posiłku)

Po przybyciu na lotnisko w Phnom Penh, spotykamy się i udajemy do hotelu w celu zameldowania.

Lunch nie jest wliczony w cenę

Po południu wizyta w Muzeum Narodowym. Mieści się ono w pięknym, tradycyjnym budynku i zawiera wiele znakomitych przykładów khmerskiego rzemiosła. Dowiecie się o najwspanialszym okresie w historii Kambodży, odwiedzając Pałac Królewski i Srebrną Pagodę. Poznamy Wat Phnom, spokojną świątynię położoną na wzgórzu, od którego pochodzi nazwa miasta. Według legendy, XIV-wieczna kobieta o imieniu Penh znalazła święte relikwie buddyjskie w pobliskiej rzece i umieściła je tutaj na niewielkim wzgórzu.

Kolacja nie jest wliczona, nocleg w hotelu w Phnom Penh

DZIEŃ 02 PHNOM PENH – WYCIECZKA PO MIEŚCIE – SIEM REAP (publicznym autobusem) (B)

Śniadanie w hotelu

Rano udajemy się do Miejsca Pamięci w Choeung Ek, gdzie stupa złożona z około 8,000 ludzkich czaszek zaznacza miejsce niesławnych Pól Śmierci (Killing Fields). Było to miejsce egzekucji dla więźniów z Tuol Slenga (znanego również jako S21). Stojąc w tym spokojnym otoczeniu ciężko jest sobie nawet wyobrazić, że do tej pory prawie 9000 zwłok zostało ekshumowanych z tego obszaru. Następnie spotykamy się z tragiczną przeszłością Kambodży podczas wycieczki z przewodnikiem po Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng, dawnej szkole, która służyła jako centrum tortur Czerwonych Khmerów. Szacuje się, że przetrzymywano tu i torturowano ponad 20,000 osób. Lunch nie jest wliczony w cenę.

Przejazd do dworca autobusowego w Phnom Penh na połączenie autobusowe do Siem Reap. Podróż do Siem Reap przez wiejskie drogi Kambodży zajmuje około 6 godzin. Na miejscu będzie na nas czekał transport do hotelu.

Kolacja nie jest wliczona, nocleg w Sieam Reap

Siem Reap, Kambodża

DZIEŃ 03 SIEM REAP – ANGKOR WAT (B)

Śniadanie w hotelu

Zaczynamy dzień od odwiedzin starożytnej stolicy Angkor Thom z XII wieku: południową bramę z ogromnymi posągami przedstawiającymi falowanie oceanu mleka, świątynię Bayon, unikatową budowlę z 54 wieżami ozdobionymi ponad 200 uśmiechniętymi twarzami, a także Royal Enclosure, Taras Słoni (Elephants Terrace) i Taras Trędowatego Króla (Terrace of Leper King).
Lunch nie jest wliczony w cenę

Następnie odwiedzamy najsłynniejszą ze wszystkich świątyń na równinie Angkor: Angkor Wat. Kompleks świątynny obejmuje 81 hektarów i jest porównywalny z Pałacem Cesarskim w Pekinie. Charakterystyczne pięć wież świątyni Angkor Wat zdobią flagę Królestwa Kambodży, a sama budowla z XII wieku uważana jest przez historyków sztuki za arcydzieło i główny przykład klasycznej sztuki i architektury khmerskiej. Na koniec, będziemy mięli okazję cieszyć się cudownym zachodem słońca ze szczytu Świątyni Pre Rup.

Kolacja nie jest wliczona, a noc w hotelu

DZIEŃ 04 SIEM REAP – ANGKOR WAT (B)

Śniadanie w hotelu

Wizyta w Banteay Srey, znanej jako Cytadela Kobiet lub Różowa Świątynia oraz w świątyni Banteay Samre

Lunch nie jest wliczony w cenę

Następnie odwiedzimy unikatowe rzeźby z cegły Prasat Kravana, Srah Srang („Łaźnia Królewska” używana niegdyś do rytualnych kąpieli), Banteay Kdei (otoczona 4 koncentrycznymi ścianami), Ta Prohm, jedna z najpiękniejszych świątyń w okolicy. Ta Prohm jest stosunkowo nietknięta, odkąd została odkryta i zachowuje wiele ze swojej tajemnicy. Neak Pean, fontanna zbudowana w środku basenu (przedstawiająca rajskie jezioro w Himalajach) i świątynia Preah Khan, zbudowana przez króla Dżajawarmana VII.  Preah Khan, w odróżnieniu do kompleksu Ta Prohm, jest w całkiem dobrym stanie, a trwające prace konserwatorskie powinny utrzymać, a nawet poprawić tę sytuację.

Kolacja nie jest wliczona, nocleg w Siem Reap

Dryfująca wioska na jeziorze Tonle Sap, Kambodża

Dryfująca wioska na jeziorze Tonle Sap, Kambodża

DZIEŃ 05 SIEM REAP- REJS STATKIEM – ODLOT (B)

Śniadanie w hotelu

Rano będziemy cieszyć się rejsem po jeziorze Tonle Sap w KAMPONG PHLUK VILLAGE. Jest to największe stałe jezioro słodkowodne w południowo-wschodniej Azji i wpływa do rzeki Tonle Sap, dołączając do Mekongu w Phnom Penh. Zobaczymy rybacką „pływającą wioskę” z dryfującymi szkołami, dryfującym posterunkiem policji, itp. Cała wioska unosi się na powierzchni jeziora i przemieszcza się z miejsca na miejsce w zależności od  poziomu wody i nurtu. Lunch nie jest wliczony w cenę

Przejazd na lotnisko w Siem Reap

Koniec programu

Wliczone:

Wycieczki i transfery zgodnie z programem
04 noclegi w Kambodży
Wyżywienie: śniadania
Wszystkie opłaty za wejściówki, opłaty za łódź, prywatne pojazdy z klimatyzacją,  przewodnicy mówiący po angielsku (istnieje też możliwość wyjazdu z polskim pilotem)
Bilet autobusowy Phnom Penh – Siem Reap
Zimna woda mineralna podczas podróży

Niewliczone:

Opłata wizowa do Kambodży
Wszystkie posiłki inne niż śniadanie
Międzynarodowe bilety lotnicze
Wydatki osobiste
*Zamiana autobusy z Phnom Penh do Siem Reap na samolot to koszt około 100 USD

Kontakt