Tajlandia – Bangkok, Kanchanaburi, 3 dni / 2 noce


Dzień 1

Odbiór z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. W pierwszy dzień pokażemy wam najbardziej spektakularne miejsca w  Bangkoku.

Dzielnica Chińska – zobaczymy jak mieszka diaspora chińczyków. Pomimo, że około 14% populacji Tajlandii do właśnie etnicznie Chińczycy, Sino-Tajowie są bardzo zaadaptowani do tajskiego stylu życia i większość z nich nie zna nawet ojczystego języka. Inaczej  jest jednak na ulicy Yaorawat, głównej ulicy China Town. Tutaj można zaobserwować ludzi czytających gazety po chińsku, a także zjeść typowo chińskie potrawy, które są totalnie nieznane dla przeciętnego Taja.

Wat Traimit – odwiedzimy jedną z najbardziej znanych świątyń w całej Tajlandii. Znajduje się tu posąg Buddy, ważący 5,5 tony, zrobiony całkowicie ze złota. Sam posąg ma ciekawą historię której dowiecie się na wycieczce.

Przejazd Tuk Tukami – przejedziemy się typowymi dla Tajlandii 3 kołowymi pojazdami. Przejażdżka jest atrakcją samą w sobie, a sama nazwa pojazdu pochodzi od dźwięku wydawanego przez pojazd: tuk, tuk, tuk, tuk.

Market kwiatowy – żaden wypad do Tajlandii nie byłby kompletny bez zobaczenia lokalnego targu. Market kwiatowy to również warzywniak oraz fabryka lodu który jest używany w Tajlandii do chłodzenia jedzenia zna ulicznych straganach, gdzie nie ma lodówek.

Rejs kanałami Thonburi – przepłyniemy rzeką Chao Praya oraz kanałami Thonburi, dzielnicy Bangkoku, niegdyś stolicy Tajlandii. Zobaczymy jak mieszkają ludzie nad kanałami, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy warana – jaszczurkę która osiąga do 2 metrów długości.

Khao San road – przejdziemy przez słynną uliczkę Khao San oraz jej bliźniacza siostrę, soi Rambutri, gdzie można zjeść smażone robaki, skorpiona oraz słynnego duriana.

Obiad w prawdziwej tajskiej restauracji, gdzie zamówimy wam najlepsze tajskie potrawy.

Złota Góra – następny punkt programu to punkt widokowy na wielkim wzgórzu. Na szczycie znajduje się świątynia Wat Saket, skąd rozpościera się panorama starego miasta oraz wieżowców w centrum miasta.

Jim Thomson House – do domu Jima Thomsona udamy się tramwajem wodnym wiodącym do centrum miasta. Jim Thomson był amerykańskim biznesmenem, z wykształcenia architektem, który zbudował spektakularny dom w semi-tajskim stylu i nagromadził ze swojego życia masę ciekawych dzieł sztuki, po czym zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach, sugerujących, że Jim w rzeczywistości był agentem CIA.

Odwozimy was do hotelu. Wycieczkę w pierwszym dniu można poszerzyć o zwiedzanie nocne. O tym co można zobaczyć nocą w Bangkoku, możesz przeczytać klikając tutaj

Maeklong market, Tajlandia
Maeklong market, Tajlandia

Dzień 2

Maeklong Market – Rano wyjeżdżamy na słynny market na torach w prowincji Samut Songhram, gdzie handlujący ludzie dosłownie uciekając z torów przed nadjeżdżającym pociągiem. Oczywiście wymierzymy czas tak, aby zdążyć na czas przyjazdu pociągu.

Damnoen Saduak market – odwiedzimy najsłynniejszy z marketów pływających w Tajlandii, gdzie będziemy mięli okazję przepłynąć się łodzią i zobaczyć handel na wodzie.

Farmy solne – po drodze zobaczymy jak woda morska jest pompowana na pola, po czym wysuszana, w efekcie czego powstaje sól.

Obiad w tajskiej restauracji.

Kanchanaburi – następnym punktem programu jest miasto Kanchanaburi, gdzie zobaczymy słynny most na rzece Kwai, a także cmentarz jeńców wojennych. Dowiecie się tutaj historii Tajlandii podczas drugiej wojny światowej. Nocleg w mieście Kanchanaburi, gdzie można w nocy wyjść na imprezę / LUB w dżungli, gdzie będziemy musieli dopłynąć łodzią. W dżungli nie ma prądu i ciepłej wody! Jest za to wspaniała natura i rzeka którą można spływać.

Kolej śmierci, Kanchanaburi, Tajlandia
Kolej śmierci, Kanchanaburi, Tajlandia

Dzień 3

Kolej śmierci – tego dnia udamy się w przejażdżkę słynną koleją śmierci. Budowa kolei śmierci ma za sobą tragiczną historię, skąd wzięła się jej nazwa, a widoki wokoło są przepiękne. Wysiądziemy w najciekawszym miejscu aby zrobić zdjęcia, zajrzeć do jaskini i przespacerować się wzdłuż torów podziwiając spektakularne widoki prowincji Kanchanaburi.

Wodospady Erawan i park narodowy – dalej udajemy się do parku narodowego Erawan, gdzie chętni mogą udać się na kilku kilometrowy trekking. Opcja dla mniej aktywnych to kąpiel na jednym z 7 poziomów wodospadu, w towarzystwie dzikich małp i ryb które lubią obgryzać naskórek z naszych stóp, co w wielu miejscach jest sprzedawane jako „fish spa”.

Koniec programu. Odwozimy was do Bangkoku, lub istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o wizytę w nadmorskiej Pattaya. O tym co można zboczyć w Pattaya możesz przeczytać klikając tutaj.

W cenie:

Bilety wstępów, obiady, hotele, prywatne transfery, tajski licencjonowany przewodnik, polski pilot. 11,500 THB / za osobę

Chcesz wiedzieć o nowościach na Azja Po Zmroku? Polub stronę na Facebooku.

Zapraszam również do dołączenia do dyskusji na zamkniętym forum Forum Azja Po Zmroku,tylko dla facetów! Mamy już ponad 5000 użytkowników i można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Azji.

Nie zapomnij też subskrybować kanał YouTube