Kambodża, Angkor Wat, 2 dni / 1 noc


Kambodża, Angor Wat

Angkor Wat 2 dni / 1 noc

DZIEŃ 01 ARRIVAL – SIEM REAP – ANGKOR WAT (bez posiłków)

Spotkanie na lotnisku w Siem Reap i przejazd do hotelu

Zaczynamy od odwiedzenia najsłynniejszej ze wszystkich świątyń na równinie Angkor: Angkor Wat. Kompleks świątynny obejmuje 81 hektarów i jest porównywalny z Pałacem Cesarskim w Pekinie. Charakterystyczne pięć wież świątyni Angkor Wat zdobią flagę Królestwa Kambodży, a sama budowla z XII wieku uważana jest przez historyków sztuki za arcydzieło i główny przykład klasycznej sztuki i architektury khmerskiej. Ciesz się cudownym zachodem słońca ze szczytu Świątyni Pre Rup.

Nocleg w Siem Reap

Kambodża, Tha Prohm

DZIEŃ 02 SIEM REAP – ANGKOR WAT – WYJAZD (B)

Śniadanie w hotelu
Zaczynamy dzień od odwiedzin starożytnej stolicy Angkor Thom z XII wieku: południową bramę z ogromnymi posągami przedstawiającymi falowanie oceanu mleka, świątynię Bayon, unikatową budowlę z 54 wieżami ozdobionymi ponad 200 uśmiechniętymi twarzami, a także Royal Enclosure, Taras Słoni (Elephants Terrace) i Taras Trędowatego Króla (Terrace of Leper King).
Lunch nie jest wliczony w cenę

Następnie odwiedzimy unikatowe rzeźby z cegły Prasat Kravana, Srah Srang („Łaźnia Królewska” używana niegdyś do rytualnych kąpieli), Banteay Kdei (otoczona 4 koncentrycznymi ścianami), Ta Prohm, jedna z najpiękniejszych świątyń w okolicy. Ta Prohm jest stosunkowo nietknięta, odkąd została odkryta i zachowuje wiele ze swojej tajemnicy. Neak Pean, fontanna zbudowana w środku basenu (przedstawiająca rajskie jezioro w Himalajach) i świątynia Preah Khan, zbudowana przez króla Dżajawarmana VII.  Preah Khan, w odróżnieniu do kompleksu Ta Prohm, jest w całkiem dobrym stanie, a trwające prace konserwatorskie powinny utrzymać, a nawet poprawić tę sytuację.

Przejazd na lotnisko Siem Reap do domu

Program zawiera:
Prywatne transfery z / do lotniska i podczas wycieczki
1 nocleg w Siem Reap
Wyżywienie: tylko śniadanie
Wszystkie opłaty za wejściówki, przejazdy, licencjonowanego khmerskiego przewodnika (istnieje również możliwość wycieczki z polskim pilotem)
Zimną wodę mineralną podczas podróży

Nie zawiera:
Opłaty wizowej do Kambodży
Wszystkie posiłki inne niż śniadanie
Międzynarodowe bilety lotnicze

>>> Kontakt  <<<