Phnom Penh – gdzie spać i jak wybrać hotel


Phnom Penh, Kambodża

Phnom Penh jest największym miastem oraz stolicą Kambodży. Miasto zostało założone w 1372 roku, posiada 14 dystryktów i jest dość małe, przynajmniej jak na Azjatyckie warunki, liczy bowiem nie dużo ponad 2 miliony mieszkańców. Z tego też powodu, wybór lokalizacji hotelu nie jest aż tak ważny. W mieście jest masa Tuk Tuków, a dzięki aplikacji Grab, nie musimy się w ogóle przejmować targowaniem o cenę lub zostaniem oskubanym z kasy. Po po prostu wpisujemy adres w aplikacji i jedziemy w dowolne miejsce za 1 – 2 USD. Aby uzyskać dostęp do taniego internetu, możemy kupić gotową kartę z internetem na tydzień za 5 dolarów, lub kupić pustą kartę sim SMART i doładować ją w sklepie, dzięki czemu zaoszczędzimy 4 USD. Kod aktywujący internet na tydzień w sieci SMART za 1 USD to *1333*888#

Większość turystów i przyjezdnych wybiera nocleg przy rzece Tonlesap, w dzielnicy zwanej Riverside. Wybór ten jest najlepszy, ponieważ w okolicy znajdują się nie tylko wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne, takie jak Pałac Królewski, czy wzgórze Wat Phnom, ale również dzielnica czerwonych latarni (ulica 164), kambodżański odpowiednik Khao San (ulica 51) i kilka najpopularniejszych klubów nocnych, takich jak Pontoon, lub Heart of Darkness. Gdzie więc warto się zatrzymać?

Golden Noura Villa 2*

City Center hotel 3*

Ohana Hotel 3*

Lux Riverside Hotel 4*Lux Riverside Hotel 4*

Palace Gate Hotel and Resort 5*

Inną z dzielnic wartych zatrzymania się jest Boeung Keng Kang 1 (BKK1), znajdująca się na południe od Sihanouk Boulevard. To właśnie tutaj mieszka większość ekspatów i to tutaj znajduje się większość „normalnych” barów (ulica 278), bez dziwek, alfonsów, alkoholików i narkomanów.

Ptas Touch Residence 3*

Rumnea Apartment 4*

Będąc w Phnom Penh należy pamiętać, że panuje tam dość wysoka drobna przestępczość, w szczególności kradzieże. Nie należy wyciągać telefonu na ulicy – podobnie jak w sąsiednim Wietnamie, grozi to szybką utratą komórki, złodzieje na skuterach nie przepuszczają okazji. Należy też nie korzystać z masaży za 10,000 rieli (o tym jak zostałem okradziony w masażu możesz przeczytać klikając TUTAJ) i nie zostawiać dużej ilości gotówki, lub innych wartościowych przedmiotów w hotelu. Przy płatnościach dużymi banknotami, typu 100 USD, należy zapamiętać numer seryjny banknotu, gdyż popularnym scamem jest podmienianie na fałszywki. Na koniec – zawsze przeliczamy reszt którą dostajemy, z dwóch powodów – po pierwsze, płacąc dolarami, Khmerowie potrafią celowo wydawać resztę w lokalnej walucie, tak by zmylić nas dziwnym przelicznikiem i wydać za mało, po drugie, matematyka nie jest ich mocną stroną i potrafią się pomylić nawet w najprostszych działaniach.

Chcesz wiedzieć o nowościach na Azja Po Zmroku? Polub stronę na Facebooku.

Zapraszam również do dołączenia do dyskusji na zamkniętym forum Forum Azja Po Zmroku, tylko dla facetów! Mamy już prawie 8000 użytkowników i można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Azji.

Od niedawna istnieje też grupa APZ na Telegramie (bez cenzury!), do której linka znajdziecie na forum Facebookowym.

Pamiętaj też aby subskrybować kanał YouTube na którym raz na ruski rok coś dodaje.

2 odpowiedzi na “Phnom Penh – gdzie spać i jak wybrać hotel”

  1. Walseer pisze:

    Kompendium wiedzy z pierwszej ręki i doświadczenia. To mi się podoba.

  2. Names pisze:

    Dobre zestawianie, choć przydało by się rozpisać to lepiej 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się na newsletter!

[newsletter]