Manila – gdzie spać i jak najlepiej wybrać hotel


I'm Hotel, Makati, Filipiny

Makati

Znakomita większość przyjezdnych zatrzymuje się w dzielnicy Makati, która de facto nie jest dzielnicą, a jednym z 16 miast wchodzących w skład Metro Manila. Wszystkie miasta zrosły się w wielką 12 milionową metropolię, stąd wrażenie przemieszczania pomiędzy dzielnicami. Makati jest uważane za najbezpieczniejsze miasto-dzielnicę w Manili, a jej bliskie położenie od lotniska bardzo ułatwia przemieszczanie się w słynącej z epickich korków stolicy Filipin (gorzej jest chyba tylko w Dżakarcie).

Poza dogodnościami, Makati jest jedną z najdroższych dzielnic miasta, znajdują się tutaj wielkie wieżowce, ogromne centra handlowe, markety nocne i niezliczona ilość restauracji, batów i klubów. Warto też wspomnieć o ulicy Burgos – najlepszej dzielnicy czerwonych latarni z masą klubów go go, salonami masażów i licznymi Filipinkami na ulicy, które oferują swoje serwisy.

I’m Hotel 5* – najlepszy hotel w Makati. Świetne widoki z kibelka, infinity swimming pool, świetna lokalizacja

Shangri-La Makati 5* – luksusowy hotel w trochę spokojniejszej okolicy

Makati Palace 4* – hotel w sercu czerwonych latarni, z basenem na 30 piętrze. Zaraz koło wyjścia znajdziemy dużo dziewczyn, barów go go, masaży, etc.

Zen Rooms Alley 8 Makati – bardzo duży pokój z kuchnią i balkonem, który przypomina raczej mieszkanie niż hotel.

Zen Rooms Makati City Hall – najbardziej budżetowy hotel w okolic. Lokalizacja z 15 minut na nogach od burgos. Pokoje są czyste i z działającym internetem

Malate

Malate to popularna dzielnica wśród chińczyków i koreańczyków, ale niekoniecznie wśród przybyszy ze świata zachodniego. Pomimo tego, że znajduje się tu sporo lokali, a życie nocne toczy się do rana, większość miejsc jest nastawiona na skośnookich klientów. Można tu znaleźć masę barów karaoke z hostessami, a po ulicach krążą podejrzanie wyglądające prostytutki. To właśnie tutaj znajduje się słynny LA Cafe. Poza tym jest kilka dyskotek i można zrobić spacer nad zatokę Manili, która po usunięciu z niej śmieci stała się dość urokliwa. Malate jest położone niedaleko od lotniska, dzięki czemu można się tu dostać do godziny z lotniska.

Hotel Jen Manila by Shangri-la 5*

Red Planet Manila Manini 3*

Intramuros / Binondo

Dla chętnych wtopienia się w prawdziwą Manilę bez turystów i związanych z tym komfortów polecam dzielnicę Binondo (China Town) i Intramuros, klimatowe miejsce otoczone murami zbudowanymi przez Hiszpanów jeszcze za czasów kolonialnych, lub China Town, dzielnicę która jest zlepkiem dwóch kultur. Należy pamiętać, że dzielnice te znajdują się stosunkowo daleko od lotniska, a jedzenie jest nastawione raczej na lokalnych. Ciężo znaleźć restauracje które odpowiadałyby standardom czystości świata zachodniego, a biali przybysze będą wzbudzać duże zainteresowanie pośród miejscowych.

The Bay Leaf Intrmuros – fajny hotel ze Skybarem

O ile nie ma się w tym jakiegoś specjalnego interesu, nie polecam spać w innych dzielnicach. Nie ma tam wielu atrakcji dla obcokrajowców, a przemieszczanie się z miejsca na miejsce bywa problematyczne. Nawet miejsca do których jest połączanie pociągiem, nie są do końca praktycznie – pociągi są na maksa przepełnione i czasami muszą przyjechać 3 zanim znajdzie się kawałek miejsca do stania.

Wybierasz się na Filipiny? Zapoznaj się z programem wycieczki Manila Po Zmroku którą organizuje.

Chcesz wiedzieć o nowościach na Azja Po Zmroku? Polub stronę na Facebooku.

Zapraszam również do dołączenia do dyskusji na zamkniętym forum Forum Azja Po Zmroku, tylko dla facetów! Mamy już ponad 5,500 użytkowników i można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Azji.

Nie zapomnij też subskrybować kanał YouTube na którym czasami coś dodaje.

9 odpowiedzi na “Manila – gdzie spać i jak najlepiej wybrać hotel”

 1. wallon pisze:

  W którym hotelu jest nocleg podczas tej wycieczki zorganizowanej?

 2. Waldo pisze:

  Masz wolne terminy na wrzesień?

 3. ytong pisze:

  Michał co się dzieje? Żyjesz? Bo brak jest informacji o nowych przygodach. 😉

 4. john pisze:

  A Quezon City polecasz? 🙂

  • Michal Forsaken pisze:

   Zależy do czego. Ja lubię ten obszar, ale dla przeciętnego obcokrajowca to zbyt daleko i zbyt lokalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się na newsletter!