Pattaya – jak wybrać hotel i gdzie najlepiej spać


Pattaya, Tajlandia

Pattaya jest takim małym rajem hotelowym, albowiem konkurencja wymusiła bardzo atrakcyjny stosunek cen do jakości. Oznacza to, że śpiąc w Pattaya zapłacimy nie dużo, a wyśpimy się w przyzwoitym hotelu. Ponad to, doskonały system transportu publicznego sprawia, że wybranie konkretnej lokalizacji nie jest aż tak istotne. Tzw. Song Teaw, (z tajskiego „dwa rzędy”), czyli pick upy przerobione na busy lub taxówki, zawiozą nas w większość części miasta za jedyne 10 batów, lub 200, jeśli zatrudnimy taki pojazd w formie taksówki.

Trasy Song Teów trzeba oczywiście znać, natomiast wiedząc, że wzdłuż całej ulicy beach road każdy Song Teaw zabierze nas na Walking Street i analogicznie, każdy Song Teaw jadący ulicą Pattaya Sai Song zabierze nas w drugą stronę aż do centrum handlowego Teminal 21, oznacza, że możemy wybrać jeden z setek hotelu na przestrzeni kilku kilometrów i nie musimy używać taksówek.

Jesteś zainteresowany zwiedzaniem ze mną Pattaya? Zapoznaj się z programem wycieczki którą oferuję. ZWIEDZANIE PATTAYA

Gdzie więc warto spać w Pattaya? Poniżej zamieszczam listę hoteli które polecam:

Beach Road

Beach road jest długą ulicą ciągnącą się wzdłuż plaży. Im bliżej Walking Street, czyli głównej imprezowni, tym generalnie ceny hoteli wzrastają, natomiast wspominany system komunikacji miejskiej sprawia, że zasadniczo nie ma większego znaczenia gdzie konkretnie na Beach Road znajduje się nasz hotel.

3* Eastiny Plaza – dobra lokalizacja, basen, dostęp do transportu publicznego, blisko imprez, atrakcyjne ceny

3* Eastiny INN – podobnie jak poprzednik, hotel znajduje się w dobrej lokalizacji, ma fajny basen i czyste pokoje. Nie ma problemu z tanim poruszaniem się po mieście

4* LK The Empress – Świetny hotel nad brzegiem morza, klimatowy z widokiem w dogodnej lokalizacji

4* Hotel Hard Rock – kolejny polecany hotel na przy plaży. Ładne pokoje, połączenie z transportem miejskim, spory basen

5* Hilton – luksusowy hotel z infinity pool i najlepszym Sky barem w Pattaya

5* Grande Centre Pont – luksusowy hotel zaraz obok centrum handlowego Terminal 21. Znajduje się stosunkowo spory kawałek od Walking Street, ale ma połączenie z transportem publicznym, więc łatwo przemieszczać się po mieście

Walking Street

Walking street jest główną imprezownią w Pattaya (nie mylić z jedyną). Z racji tego, że kluby tu są otwarte najdłużej, większość imprezowiczów kończy w tym właśnie miejscu. Jest to raczej głośne miejscem.

3* Lido Beach Hotel

Asana Hotel and Residence

Jomtiem Beach

Plaża Jomtiem znajduje się w cichej części miasta i jest skierowana raczej dla ludzi pragnących wypoczynku. Pomimo tego, że istnieje tanie połączenie z Walking Street, dojazdy do Jomtiem zajmują trochę czasu. Znajdują się tu bary, restauracje, itd, ale nie jest ta tak dziko jak przy Pattaya Beach.

3* Villa Navin

4* Athena Resort Jomtiem4* Athena Resort Jomtiem4

5* Achwalai Residence Village by Song


Chcesz wiedzieć o nowościach na Azja Po Zmroku? Polub stronę na Facebooku.

Zapraszam również do dołączenia do dyskusji na zamkniętym forum Forum Azja Po Zmroku,tylko dla facetów! Mamy już ponad 5000 użytkowników i można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Azji.

Nie zapomnij też subskrybować kanał YouTube

Jedna odpowiedź do “Pattaya – jak wybrać hotel i gdzie najlepiej spać”

  1. Fraumed pisze:

    Podobał mi się hotel Sunmeat, minut spacerem od plaży i Central Festival. Hotel w centrum i wszystko w pobliżu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się na newsletter!